Plastikiniai langai gali būti puikios garso izoliacijos garantas

Aliuminio stumdoma sistema vadinama šalta sistema, nepasižyminčia aukšta garso izoliacija. Tuo tarpu vienas iš didžiausių plastikinių rėmų privalumų – itin aukštos klasės izoliacija nuo triukšmo. Norint stiprios garso izoliacijos, reikia rinktis langus su atitinkamu rėmo storiu ir stiklo paketo pločiu.

Tiek langai, tiek durys pagal garso izoliavimo savybes skirstomi į klases: E, D, C, B, A. Pastaroji yra laikoma aukščiausia klase ir tokiems langams laboratorijoje išmatuotas garso izoliavimo rodiklis turi būti 43dB. O mes apie pastatui reikalingą garso izoliaciją nusprendžiame įvertinę ir atlikdami tam tikrus žingsnius:

  1. Žinodami paties pastato garso izoliavimo klasę (A, B, C, D, E), nustatytą pagal STR 2.01.07 „Pastatų vidaus ir išorės aplinkos apsauga nuo triukšmo“. Architektai, projektuodami pastatą, įvertina gatvės triukšmo lygį ir numato vieną iš paminėtų pastato garso izoliavimo klasių.
  2. Žinodami reikalingo gaminio garso izoliavimo klasę parenkame tinkamiausią gaminį. Paprastai pastatai būna B ir C klasių, kur izoliavimo klasė yra 35, 30 dB, o gaminio garso izoliavimo rodiklis išmatuotas laboratorijoje tokiems gaminiams turi būti prie klasės B – 35 dB, o prie klasės C – 30 dB.
  3. Turėdami konkrečius kliento reikalavimus gaminame langą, parinkdami reikiamą akustinį stiklo paketą ir kitus reikalingus parametrus atitinkančias medžiagas.

Akivaizdu, jog langai – vienas iš labiausiai garsui laidžių objektų name, todėl juos reikia rinktis atsakingai, kad garso lygis būtų sumažintas iki minimumo. Specialistai pataria rinktis plastikinius langus, kurie turėtų skirtingo storio stiklus, nes pasirinkus vienodo storio stiklo paketus, žemo dažnio garsas iš gatvės priverčia stiklus vibruoti ir garsas patenka į patalpas. Rinkdamiesi plastikinius langus galvokite apie visumą, o ne vien apie langą kaip atskirą objekto elementą.

Panašūs...