Plastikiniai langai – vienas dažniausių ir populiariausių pasirinkimų, išsiskiriančių plačia spalvų gama, t. y. galima dažyti ar laminuoti langus pasirinkta spalva, rinktis medžio imitacijos laminatą. Dizainas gali būti parenkamas pagal kliento pageidavimą – tiek aliuminio stumdoma sistema, tiek PVC profiliai. Itin vertinama tai, kad PVC medžiaga turi puikią savybę – ją lengva dengti laminavimo plėvelėmis, kurių būna skirtingų – nuo paprasčiausių blizgių iki imituojančių medieną. Tad langų dizainas gali būti sukurtas net ir pagal išrankiausio kliento skonį.
Prieš renkantis plastikinių langų dizainą, naudinga žinoti, kad langų profilių spalva gali optiškai padidinti langą ir sumažinti lango sudalinimo optinį poveikį, ypač jei pasirenkama tamsi spalva, kuri dienos metu labiausiai panaši į stiklų spalvą. Taip pat pasirinkta atitinkama profilių spalva gali išryškinti lango sudalinimo raštą ir optiškai sumažinti langą (balta, šviesi spalva, nes tokiu atveju ji aiškiai atsiskiria nuo stiklo).
Vis dėlto renkantis langų dizainą, reikia įvertinti ir tam tikrus lango parametrus. Plastikiniai langai skiriasi savo profilio pločiu (nuo 70 mm iki 90 mm), stiklo paketu (2 arba 3 stiklai), garso izoliacinėmis savybėmis, šilumos perdavimo koeficientu. Kuo storesnis profilis ir platesnis stiklo paketas, tuo lango UV koeficientas mažesnis (tai reiškia – geresnis). Taip pat renkantis plastikinius langus, būtina atsižvelgti ir į rėmų ir varčios tvirtumą (jis priklauso nuo kamerų skaičiaus, sienelių storio, plieno armuotės storio ir konfigūracijos); stiklo paketų šilumos laidumą ir skaidrumą; tarpinių ypatybes (geriausia, kad jos būtų nepriklijuotos ir neįpresuotos). Specialistai pastebi, kad priklijuotos ar įpresuotos tarpinės susilydo su plastiku, todėl ilgainiui gali atsirasti sandarumo problemų.