Patvarumas ir ilgaamžiškumas – tai, ko tikimasi iš plastikinių langų

Siekiant išsaugoti langų patvarumą labai svarbu tinkamai juos sumontuoti. Plastikiniai langai yra tvirtinami arba į angą su tvirtinimo elementais, arba su tvirtinimo plokštelėmis. Taip pat plastikiniai langai gali būti montuojami į apšiltinamą sluoksnį ant gembių (kronšteinų). Būtina užtikrinti, kad plastikinių langų tvirtinimas vyktų laikantis Langų montavimo taisyklių, kurios numato, jog pirmiausia turi būti tinkamai atliktas langų matavimas, t. y. langų angų plotis išmatuojamas angos viršuje, viduryje ir apačioje, o aukštis – angos dešinėje, kairėje ir viduryje. Taip pat išmatuojamos įstrižainės ir jeigu jų matmenys skiriasi, reikia nustatyti nuokrypius bei palyginti juos su leistinais.

Labai svarbu, jog montuojant ar tvirtinant plastikinius langus būtų laikomasi atitinkamų sujungimo principų, kurie užtikrina, kad jungtys būtų sandarios ir oras pro sandrūras negalėtų laisvai judėti; sandūrose neatsirastų nereikalingų ir nenaudingų šilumos tiltelių tarp konstrukcijų bei išliktų geros garso izoliacinės savybės. Plastikinių langų tvirtinimas turi būti atliktas itin atsakingai ir profesionaliai, kad vėliau atsiradę temperatūrų pokyčiai ir kiti veiksniai nederformuotų langų konstrukcijų ir neigiamai nepaveiktų pačių langų kokybės.

Plastikiniai langai, jei tinkamai sumontuoti, yra patvarūs ir ilgaamžiai, tačiau kasmet juos rekomenduojama reguliuoti, kad jie išlaikytų savo kokybę ir nesideformuotų. Jei varstant langą atsiranda pasipriešinimas, vibracija arba girdisi girgždesys – reiškia stringa lango varčia. Ilgainiui tinkamai nereguliuojamas langas gali pakrypti arba „nusėsti“, o jį sutvarkyti galima reguliuojant apkaustą varčios viršutiniame kampe arba varčios lankstą. Kad būtų užtikrintas plastikinių langų ilgaamžiškumas, rekomenduojama bent kartą per metus atlikti  profilaktinę langų priežiūrą ir nuo pat pradžių pasirinkti profesionalų plastikinių langų montavimą.

Panašūs...