Kondensatas ant langų – ką daryti?

Langų rasojimas ar kondensatas ant langų – gana dažna problema, kurią būtina spręsti, kad situacija netaptų dar sudėtingesnė. Langai gali rasoti dėl daugybės priežasčių: dėl didelės drėgmės patalpoje, dėl ventiliacijos arba vėdinimo sistemų netinkamo funkcionavimo, dėl nepakankamos temperatūros patalpose. Kai patalpoje yra padidėjęs drėgmės kiekis, atvėsus orams drėgmė pereina ant šalčiausių vietų, t. y. stiklo paketų arba langų kraštų.

Siekiant išvengti langų rasojimo problemos, pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad patalpoje sumontuoti kokybiški ir šilti langai. Pradėjus rasoti langams, patikrinkite, ar languose yra įmontuoti selektyviniai (šilumos prevencijos) stiklo paketai. Taip pat specialistai rekomenduoja dažnai vėdinti patalpas, sumažinti vandens garavimą patalpoje (ypač tais atvejais kai patalpose yra džiovinami drabužiai, gaminamas maistas, auga daug augalų ir t. t.), nuolat nuvalyti drėgmės perteklių nuo langų rėmų. Tokiu būdu neleisite drėgmei kauptis ir virsti pelėsiu. Drėgmę patalpoje reguliuokite vadovaudamiesi Higienos normų 42: 2004 standartu, kuriame nurodoma, kad santykinis oro drėgnumas patalposenneturi viršyti 40–60 %, o ribinė mažiausia galima temperatūra turėtų būti ne mažesnė nei 18 °C.

Kondensato ant langų išvengti gali padėti ir patalpose naudojamas oro sausintuvas (arba kitaip – drėgmės surinkiklis). Dažnai tai būna vienintelė prevencijos priemonė, padedanti apsisaugoti nuo per didelės patalpose esančios drėgmės. Oro sausintuvai orą įtraukia į prietaiso vidų, greitai jį atvėsina, todėl drėgmė kondensuojasi, o išsausintas oras išpučiamas atgal į patalpą.

Bet kuriuo atveju, siekiant išvengti kondensato ant langų, reikia imtis atitinkamų priemonių, laikytis specialistų duodamų patarimų ar rekomendacijų.

Panašūs...