Kodėl Nauji Plastikiniai Langai Vertinami Geriau Nei Naudoti?

Plastikinių langų paklausa Lietuvoje pastaraisiais metais itin išaugo, tačiau tai nereiškia, kad į jų kokybę žiūrima atlaidžiau. Šiuolaikiniai klientai langams kelia nemažai reikalavimų, todėl „Jolista“ stengiasi, kad jų gaminiai būtų ekonomiškas, patvarus ir saugus pasirinkimas jūsų namams.

Beje, neretai susiduriama su atvejais, kai klientai svarsto – ar geriau įsigyti naujus plastikinius langus, ar naudotus plastikinius langus. Nauji plastikiniai langai padeda sutaupyti energijos, nes jie yra sandarūs ir pasižymi geromis izoliacinėmis savybėmis. Tad turėdami šiuos langus, galite sutaupyti pinigų mėnesio sąskaitoms už energiją. Galima rinktis iš daugybės plastikinių langų stilių, o montuotojai gali pasiūlyti spalvų ir priedų pritaikymą. Net jei norite tradicinių medinių langų, galite pasirinkti plastikinį langą su medžio imitacija. Naudotų plastikinių langų galimybės – ribotos ir ne visada gali užtikrinti visus poreikius.

Kaip Gaminami Nauji Plastikiniai Langai?

Plastikas – medžiaga, iš kurios gaminamas stiklo (lango) rėmas. Šios medžiagos pagrindas yra plastikiniai milteliai (neplastifikuotas polivinilchloridas), kurie įpurškiami į specialią formą. Be to, nauji plastikiniai langai gali būti gaminami įvairių formų su įvairiais mechanizmais.

Tiesa, ne vien šiuolaikinis plastikas yra vertingas, vertinti reikėtų ir visą naujų plastikinių langų konstrukciją. Pavyzdžiui, naujų plastikinių langų guminės tarpinės pagamintos iš sertifikuotų, pažangiais metodais išgautų, medžiagų, todėl ilgiau išsaugo savo elastingumą ir funkcionalumą (efektyviai sulaiko bet kokius skersvėjus, lietų ir kitus gamtos reiškinius), priešingai nei naudoti plastikiniai langai, kurių efektyvumas šiuo aspektu mažesnis.

Eksploatuojant naujus plastikinius langus pakanka vieną ar du kartus per metus nuvalyti nuo lango konstrukcijų purvą ir sutepti specialiomis priemonėmis. Paviršiui valyti rekomenduojama naudoti gerai drėgmę sugeriantį audinį. Tinkamai prižiūrint naujus plastikinius langus, langų tarpinės ilgai išliks elastingos ir nepralaidžios vandeniui, langai nesi deformuos ir nepraras savo geros išvaizdos. O įsigijus naudotus plastikinius langus investuoti į jų priežiūrą gali tekti labiau – ne tik pakeisti kai kurias konstrukcines langų dalis, bet ir susigyventi su kai kuriais neigiamais savybių pokyčiais (pavyzdžiui, mažesniu energetiniu efektyvumu).

Kuo Gera Naujų Plastikinių Langų Sandara?

Nauji plastikiniai langai, pagaminti pagal pažangiausius metodus, yra itin funkcionalūs. Tik nauji plastikiniai langai gali turėti dvigubą stiklą ir specialias tarpines, todėl yra užtikrinami šie naujų langų privalumai:

  1. Veikia kaip izoliacija, todėl šaltas ar karštas oras gali reikiamai cirkuliuoti tarp pastato vidaus ir išorės.
  2. Saugo nuo kondensato susidarymo namo viduje, kai lauke šalta, o viduje šilta.
  3. Sulaiko išorinį triukšmą (dvigubi stiklai mažina triukšmo lygį).

Kuo Pranašesni Nauji Plastikiniai Langai?

Ekspertų teigimu, nauji plastikiniai langai gali padidinti namo vertę. Taip pat nauji langai vertinami ir dėl kitų savybių – puikios garso izoliacijos (mažina triukšmą), energijos taupymo ir plačių galimybių, pavyzdžiui, langai gali būti montuojami ir į stogą.

Be abejo, norėdami kuo pranašesnių ir geresnėmis savybėmis pasižyminčių langų, turėtumėte rinktis naujus plastikinius langus (naudoti plastikiniai langai tam netinkami). Klientai dažniausiai nori sutaupyti ir teiraujasi, ar naudoti plastikiniai langai užtikrins visas šias savybes. Tačiau specialistai turi vieningą atsakymą – plastikiniai langai, kaip ir bet kuris kitas daiktas, dėvisi ir po daugybės eksploatacijos metų jų savybės silpnėja. Be to, anksčiau gamintiems langams nebuvo naudojamos tokios pažangios technologijos ir pritaikytos inovatyvios medžiagos, kokios yra taikomos dabar gaminamiems langams.

Pristatome svarbiausius plastikinių langų pranašumus:

  1. Patraukli naujų plastikinių langų kaina. Palyginti su kitomis medžiagomis, plastikas – pigiausias pasirinkimas langų gamybai. Nors tai nėra svarbiausias plastikinių langų pranašumas, bet jis aktualus tiems, kurie linkę į ekonomiškumą. Tad nauji plastikiniai langai netgi padės sutaupyti, nes jie ilgaamžiški, patikimi, kokybiški.
  2. Lengva naujų plastikinių langų priežiūra. Užtenka tik reguliariai (kartą ar du kartus per metus) juos nuvalyti drėgnu audiniu. Nauji plastikiniai langai nelūžta, nepūva, nerūdija ir neblunka.
  3. Didelis naujų plastikinių langų patvarumas. Naujausiomis gamybos tendencijomis pagaminti plastikiniai langai nesi deformuoja, o jų eksploatacijos laikas priklauso nuo priežiūros. Vis dėlto, kadangi nauji plastikiniai langai gaminami iš itin elastingos ir tvirtos medžiagos, jie gali tarnauti iki 50 metų. Tai – šiuolaikinio plastiko ir naujų plastikinių langų savybė.
  4. Puiki naujų plastikinių langų izoliacija. Nauji plastikiniai langai kuriami siekiant užtikrinti optimaliausią šilumos ir energijos izoliaciją.
  5. Garantuotas naujų plastikinių langų saugumas. Pažangios langų konstrukcijos itin tvirtos, todėl jas sunku sulaužyti ar sugadinti.

Kas Yra Naujų Plastikinių Langų Energetinis Efektyvumas?

Energetinio efektyvumo sertifikatas atskleidžia langų efektyvumo lygį. Efektyviausi yra tie langai, kurie turi A + klasę, o mažiausiai efektyvūs – G klasės langai.

Lango efektyvumas apskaičiuojamas pagal specialią formulę, kurioje atsižvelgiama į bendrą saulės šilumos pralaidumą, saulės šilumos kiekį, kuris gali praeiti pro stiklą (G klasė), viso lango (tiek rėmo, tiek stiklo) U vertę, sandarumą (kaip gerai langai išlaiko šilumą jūsų namuose). Naudoti plastikiniai langai paprastai būna mažesnio energetinio efektyvumo, o nauji plastikiniai langai turi itin aukšta energetinio efektyvumo klasę.

Tad prieš apsisprendžiant, ar įsigyti naujus plastikinius langus, ar naudotus plastikinius langus, reikia įvertinti jų savybes.

Panašūs...