Pirmiausia, dažnai kyla klausimas, kaip žinoti, kad langas tapo nesandarus. Specialistai paprastai paaiškina, kad nesandarų langą galima atpažinti iš jo nefunkcionalumo, t. y. pro jį pradeda skverbtis šaltas oras, į patalpą lengvai patenka triukšmas ir pašaliniai garsai iš lauko. Tai pastebėjus, reikėtų atlikti termoviziją, kuri aiškiai atskleidžia problemines pastato šilumos izoliacijos vietas, padeda tiksliai nustatyti tikrąją šalčio patekimo į vidų priežastį.
Kartais, norint išspręsti nesandarių langų problemą, užtenka reguliarios langų profilaktikos ir laiku atlikto langų remonto. Pasak specialistų, tam, kad būtų galima kuo ilgiau eksploatuoti langus, svarbu kas metus ar netgi dažniau atlikti profilaktinį plastikinių langų sureguliavimą – tai natūralus procesas. Plastikiniai langai gali išsireguliuoti dėl kelių priežasčių, t. y. dėl sezoniškumo ir temperatūrų kaitos arba dėl mechaninio poveikio langui. Pavyzdžiui, nuo ilgalaikių saulės spindulių arba šalčio, metalinės ir plastikinės langų konstrukcijos deformuojasi (traukiasi arba plečiasi). Taip pat jos deformuotis gali ir tuomet, kai tarp varčios ir staktos yra dedami daiktai, papildomi svoriai. Rekomenduoja nesukioti praviro arba atversto lango rankenos ir stengtis nepalikti atviro lango pučiant stipresniam vėjui.
Nesandarūs langai tolygūs neekonomiškiems langams. Tokiais atvejais reikia keisti lango tarpines, nes ilgainiui jos nusidėvi ir langas pasidaro nesandarus. Prireikia sureguliuoti langą.
Reikėtų žinoti, kad langų remonto gali prireikti ir tais atvejais, kai langas tampa nesandarus, bet jo gedimams netaikoma ar nesuteikiama garantija, t. y. kai langai buvo montuojami nesilaikant Statybos techninio reglamento „STR 2.04.01: 2018 Pastatų atitvaros. Sienos, stogai, langai ir išorinės įėjimo durys“ reikalavimų arba kai langai ar jų dalis (profilis, stiklo paketas ir kt.) buvo paveikta termiškai, mechaniškai ar turėjo didesnes apkrovas, nei leidžiama.