Kiek Kainuoja Plastikiniai Langai?

Bene dažniausi klausimai, kokių sulaukia plastikinių langų gamintojai ir prekiautojai, yra „Kiek kainuoja plastikiniai langai?“ ir „Kokia yra vieno kvadratinio metro plastikinio lango kaina?“. Tačiau pateikus tokį klausimą, neturėtumėte tikėtis paprasto atsakymo su nurodyta konkrečia langų kaina, nes plastikinių langų kaina priklauso nuo kelių aspektų ir tik pasirinkę juos, galite preliminariai įvertinti, kiek kainuos jūsų poreikius atitinkantys plastikiniai langai. Standartinė plastikinių langų kaina prasideda nuo 45 eurų ir gali siekti 200 eurų ar daugiau. Plastikinių langų į senos statybos namą ir plastikinių langų į aukščiausios energinės klasės (A, A+, A++) namą kaina skiriasi, nes antruoju atveju kaina paprastai būna didesnė, nes lango savybės būna aukštesnės kokybės.

Aspektai, nuo kurių priklauso plastikinių langų kaina:

  • Langų tipas (plastikiniai, mediniai ar aliuminiai):

Galutinė langų kaina priklauso nuo to, kokios medžiagos bus naudojamos langų rėmams gaminti, nes pvz., iš aliuminio pagaminti langai bus brangesni nei mediniai ar plastikiniai.

  • Langų dydis:

Galutinę kainą lemia ir lango dydis, tačiau kainų skirtumai tarp identiškų langų bus sąlyginiai, o tai reiškia, kad identiškos komplektacijos dviejų kvadratinių metrų ploto lango kaina nebūtinai bus du kartus didesnė už tokios pačios komplektacijos vieno kvadratinio metro ploto langą. Taip yra todėl, kad lango kaina skaičiuojama atsižvelgiant į realiai sunaudojamas žaliavas konkretaus lango gamybai.

  • Profilio plotis:

Plastikinio lango profilis ženkliai koreguoja lango kainą, nes šiandieninių plastikinių langų gamybai naudojami įvairūs profiliai, kurie tarpusavyje skiriasi daugeliu savybių, pavyzdžiui: klase, vidinių sienelių storiu, kuris taip pat nurodomas klasėmis, išorinių sienelių storiu, kuris nurodomas milimetrais, profilio gyliu, kamerų skaičiumi ir kt. Rinkdamiesi profilį vertinkite profilių charakteristikų ir savo poreikių suderinamumą.

  • Profilio spalva:

Plastikinis langas vis dar asocijuojasi su balta spalva, tačiau plastikinių langų gamybos technologijos tobulėja, inovatyvūs sprendimai ir pažangios technologijos nuolat atranda naujovių, pavyzdžiui: lango rėmo spalva, todėl šiandien rinkdamiesi plastikinius langus turite plačias galimybes pasirinkti spalvą, tačiau tai lemia ir plastikinio lango kainą. Kadangi visi profiliai gamybos proceso pradžioje būna balti, todėl siekiant išgauti kitokią spalvą, profiliai laminuojami specialia laminavimo-dekoravimo plėvele. Dėl to natūralu, kad baltos spalvos profiliai bus pigesni, o spalvoti – brangesni, o taip pat kainai įtakos turės ir tai, ar spalvota yra tik viena profilio pusė, ar abi. Vienpusiai spalvoti langai bus pigesni už spalvotus iš abiejų pusių, o pastarieji yra brangiausi.

  • Stiklo paketai (skiriasi savo šilumos ir garso izoliacija, šviesos pralaidumu ir saugumu):

Jie taip pat turi labai didelės įtakos lango funkcionalumui ir ženkliai lemia galutinę lango kainą. Stiklo paketas gali būti: 1. dviejų stiklų; 2. trijų stiklų; 3. keturių stiklų, o stiklas gali būti 4 arba 6 mm storio. Stiklo paketo kameras skiriantis rėmelis gali būti dvejopas: 1. aliuminis; 2. plastikinis. Plastikinis rėmelis vertinamas geriau, nes jis pasižymi geresnėmis termoizoliacinėmis savybėmis. Stiklas taip pat gali skirtis ir savo išvaizda: jis gali būti skaidrus, tonuotas arba raštuotas. Kartais klientai nori, kad bendras stiklo plotas būtų padalintas į mažesnio ploto langelius, todėl tokiu atveju skirtukai dažniausiai gaminami stiklo paketo viduje ir daro didelę įtaką galutinei lango kainai.

  • Energijos naudingumo klasė (pagal Uw vertės rodiklį):

Energinis efektyvumas tai langų ir durų reitingavimas, remiantis šilumos perdavimo koeficientu (Uw). Renkantis plastikinius langus turite žinoti kokios energinės klasės langų reikia jūsų namui pagal nustatytus standartus. Skirtingos energinės klasės (A, A+, A++) langų kainos taip pat skirsis.

  • Apkaustai (mechanizmai, kurie lemia lango varstymą ir reguliavimą):

Tai yra viena mažiausiai matomų lango dalių, tačiau yra viena daugiausiai „dirbanti“. Visas bazines funkcijas turi bene visos šiuolaikinės langų apkaustų sistemos, tačiau ne visoms joms galima pridėti papildomų priedų, suteikiančių patogumo, pavyzdžiui: apsauga nuo klaidingo rankenos pasukimo, varčios sukėlimo mechanizmas, laipsninė mikroventiliacija ir pan., yra lengvai realizuojami pageidavimai, tačiau papildomi patogumai didina galutinę plastikinio lango kainą.

  • Montavimas ir apdaila:

Galutinė langų kaina priklauso ir nuo to, kiek kainuoja lango montavimas bei kokios medžiagos naudojamos apdailos darbams, pvz.: vidinės ir laukinės palangės.

  • Bendras užsakymų dydis:

Daugelyje sektorių užsakant didesnį kiekį yra daugiau galimybių pritaikyti didesnę nuolaidą, o plastikinių langų gamybos sektorius – ne išimtis, todėl jei užsakymas bus didesnis, tikėtina, kad kainai nuolaida taip pat bus didesnė. Tai lemia gamybos planavimo, medžiagų bei žaliavų panaudojimo optimizavimo galimybės, kai gaminamas didelis vienodų langų užsakymas, kuris santykinai pagaminamas pigiau, nei, pavyzdžiui, gaminant vieną langą ar kelis, tačiau skirtingų komplektacijų.

  • Plastikinių langų gamybos lokacija:

Nors produkcija yra identiška, tačiau kainai įtakos neretai turi strateginė vieta, nes kainų skirtumas skirsis didmiestyje ir mažesniuose miesteliuose, kur plastikinių langų poreikis nėra didelis arba kur nėra prekiaujama plastikiniais langais. Kainų skirtumus labiausiai lemia logistikos kaštai, apimantys transportavimą, sandėliavimą ir kt., todėl jei gyvenate mažesniame miestelyje, o langus užsakote iš didmiestyje veikiančio gamintojo, tai kelionių kaštai paveiks ir bendrą darbų kainą.

Panašūs...