Kas Kiek Laiko Reikia Tvarkyti Langus?

Jūsų namai daug šilumos gali prarasti per susidariusius plyšius tarp varstomų langų dalių, o dažniausia to priežastis yra varčios išsireguliavimas ir pasenusios tarpinės. Langų sandarumo ir sklandaus varstymosi atsirandančios problemos yra visai normalus procesas, kuris atsiranda dėl karščio, šalčio, vėjo, apkrovų ir dulkių kaupimosi. Laiku nepašalinus šių nesklandumų, labai tikėtina, kad gali atsirasti dar daugiau problemų, kurios vėliau gali pasidaryti nepataisomos ir jums prireiks pasikeisti senus langus naujais.

Langų profilaktinis sureguliavimas:

Siekiant kiek įmanoma ilgiau eksploatuoti langus yra svarbu kasmet ar net dažniau sureguliuoti langus. Geriausia tai daryti du kartus per metus – prieš prasidedant šaltajam sezonui ir jam pasibaigus. Svarbiausi darbai, kuriuos turėtumėte atlikti, yra rėmų valymas, tarpinės ir vidinių mechanizmų sutepimas bei varčios sureguliavimas. Kiekvienas gali pats sureguliuoti lango varčios prispaudimą prie rėmo su šešiakampiu varžteliu. Tai padaryti yra būtina. Žiemos sezonu, esant smarkiam vėjui, lijundrai ir speigui, langai turi išlaikyti šiltą orą viduje ir kuo maksimaliau atlikti savo funkciją. Artėjant žiemai juos reikėtų sureguliuoti labiau prisukant, o jai pasibaigus – šiek tiek atleisti. Jei vasarą varčia bus mažiau spaudžiama prie rėmo, ilgiau tarnaus tarpinės. Vasarą jos įkaista ir, būdamos pernelyg stipriai suspaustos, gali nebeatsistoti į savo pradinę poziciją.

Patarimas: jei langų sureguliavimo procesą sugebate atlikti patys, darykite tai lėtai ir visada suskaičiuokite, kiek sukimų padarėte. Jei vis dėlto nepavyktų tinkamai sureguliuoti langų, tada galėtumėte grįžti į pradinę padėtį ir pradėti iš naujo. O kitu atveju, visada galite išsikviesti meistrą, kuris atliks langų profilaktinį sureguliavimą.

Panašūs...