Kas Geriau – Mediniai Ar Plastikiniai Langai?

Namų remontas atneša kardinalias permainas kiekvieno mūsų gyvenime, o viena iš reikšmingų užduočių – nuspręsti, koks langų variantas yra optimaliausias. Neretai tenka pagalvoti, kuris pasirinkimas gali būti palankesnis – plastikiniai ar mediniai langai. Kaip ir bet kuri kita produkcija, ir viena, ir kita pasirinkimo galimybė turi savų privalumų ir trūkumų, tad visada svarbu gerai pagalvoti, kuris sprendimas geriausiai pateisintų lūkesčius. Taigi, kuriuos iš šių langų rinktis palankiau?

Medinių ir plastikinių langų palyginimas:

  • Medinių profilių standumas yra didesnis lyginant su plastikinių ir lemia galimybę atlaikyti didesnius, sunkesnius lango stiklo paketus, o tai itin svarbu kalbant apie didesnius, nestandartinių išmatavimų langus.
  • Mediniai langai pasižymi efektyvia šilumos izoliacija, tačiau galutinis rezultatas priklausys nuo medžio rūšies, iš kurios langas pagamintas bei medienos kokybės, profilio storio ar net lango formos.
  • Mediena taip pat užtikrina ir gerą oro cirkuliaciją, o tai, kalbant apie palankų mikroklimatą patalpoje, yra itin svarbu.
  • Medis yra puikus tuo, kad galima pasirinkti langų formą, rėmo tekstūrą bei spalvą, kurie priklauso tik nuo užsakovo pageidavimų, kuriuos turėtų įtakoti ne tik asmeninis skonis, bet ir kuriamas interjeras/eksterjeras.
  • Ekologija – itin reikšmingas aspektas, kalbant tiek individualiu, tiek globaliu lygmeniu, todėl mediniai langai yra puikus pasirinkimas, o ir seni, nebetinkami langai netampa aplinkai kenkiančia šiukšle.
  • Plastikiniai langai pasižymi žemesne kaina nei mediniai langai, o tai pagrindinis privalumas, įtakojantis pasirinkimą. Tikriausiai tai ir yra priežastis, dėl ko žmonės, statantys namus sau, dažniausiai renkasi medinius, o verslininkai – plastikinius langus.
  • Plastikinių rėmų valymas nereikalauja daug pastangų. Tiesa, medžiaga traukia nešvarumus, tad, norint estetiško vaizdo, nusiteikite dažnai juos valyti šluoste.
  • Plastikiniai langai taip pat pasižymi gera garso izoliacija.
  • Plastikas – drėgmei atspari medžiaga, tad sukti galvos dėl rėmo impregnavimo nereikės, priešingai nei dėl medinių langų, kuriuos atnaujinti reikėtų kas 5-6 metus.
  • Plastikiniai langai turi kuklesnę, tačiau gana nemažą spalvų pasirinkimo galimybę.

Tenka pripažinti, kad mediniai langai turi iš tiesų nemažai privalumų, kurie pranoksta plastikinių langų pliusus. Plastikinių langų kaina paprastai yra mažesnė nei medinių, tačiau mokėti brangiau tikrai verta: mediniai langai užtikrins optimalią drėgmę ir šilumą, izoliuos triukšmą, nereikės rūpintis dažnu namų vėdinimu, o priežiūra bus tikrai paprasta, tačiau pasirinkimas priklauso tik nuo jūsų.

Panašūs...