Stebint šiandieninių langų montuotojų darbą, matyti didžiulė naudojamų medžiagų pažanga, nors pažvelgus atidžiau galima pastebėti, kad ir dabar padaroma montavimo klaidų. Dėl jų nauji ir puikias šilumines savybes turintys langai jų iki galo neparodys, ir gali tekti juos keisti anksčiau, nei jie susidėvės. Bendros lango izoliacinės savybės ir ilgaamžiškumas daug priklauso ne tik nuo plastikinio lango kokybės, bet ir nuo montavimo technologijos bei naudojamų medžiagų.
Plastikinių Langų Montavimo Eiga:
- Langas gręžiamas kiaurai rėmo numatytose vietose, atitinkamo diametro kuris priklauso nuo pasirinkto varžto tipo.
- Plastikinis langas tvirtinamas prie sienos varžtais 8mm ar 10mm, plytsraigčiais 7mm ar 8mm, inkarais ar kitais specialiais varžtais, kuriuos veikia stūmimo, skersinio tempimo ir lenkimo apkrovos.
- Toks montavimo būdas naudojamas esant didelėms apkrovoms. Paskutiniam etape plyšius užpurškiame montavimo putomis .
- Priklausomai nuo lango rėmo armavimo profilio formos, varžto galvutė gali matytis arba gali būti įgilinta ir paslėpta rėme.
Kitas langų montavimo būdas – PVC langai montuojami ant metalinių plokštelių.
- Plokštelės užkalamos numatytose tvirtinimo vietose ir dviem varžtais tvirtinamos prie sienos.
- Šio būdo privalumas yra tas, kad nepažeidžiamos profilio kameros.
Prie lango montavimo, priskiriami ir šie svarbūs elementai:
- Vidinė palangė, kuri gali būti medinė, natūralaus ar dirbtinio akmens, plastikinė, taip pat pagaminta iš medienos atliekų, naudojant modernias šiuolaikines technologijas. Svarbu nepamiršti, jog šildymo prietaisas dažniausiai yra įrenginėjamas po palange, taigi, svarbu, jog palangė nebūtų per daug atsikišusi į priekį ir neuždengtų šilumos srauto. Atstumas nuo šildymo prietaiso iki palangės neturėtų būti mažesnis nei 5 cm.
- Išorinė palangė, kuri dažniausiai būna skardinė. Išorinės palangės plotis išmatuojamas matuojant langą: jis būna toks pat kaip ir senosios palangės, nes langas glaudžiamas prie išorinio angokraščio. Jei planuojamas išorinių sienų šiltinimas, reikėtų numatyti platesnę palangę, kuri išsikištų apie 3- 5 centimetrus už šiltinamojo sluoksnio.
Į ką atkreipti dėmesį montuojant langus:
Pats jautriausias aplinkos poveikiui yra tarpas tarp lango ir sienos, dažniausiai užpildomas montavimo putomis, todėl jam izoliuoti skiriama daugiausia dėmesio. Kokybiškam ir ilgaamžiam siūlės tarp rėmo ir sienos sandarinimui būtina naudoti trijų elementų sandarinimo sistemą, į kurią įeina:
1. Išorinis sandarinimas. Iš lauko pusės, tarp sienos ir rėmo, tvirtinama suspausta aliuminio juosta, kuri suteikia ilgalaikę apsaugą nuo įvairių oro sąlygų, pvz., saulės spindulių, vėjo, liūčių, temperatūrinių svyravimų ir pan., ir tuo pat metu išlieka elastinga ir pralaidi garams iš vidinės pusės, t.y. leidžia siūlei „kvėpuoti“.
2. Vidurinis sandarinimas. Tarpas tarp lango rėmo ir sienos visiškai užpildomas sandarinimo putomis, kurios sulaiko šilumą ir nepraleidžia triukšmo.
3. Vidinis sandarinimas. Lipni butilo ar aliuminio juosta, tvirtinama prie sienos ir rėmo, ir taip atsiranda kambario orą nuo lauko skirianti, bei užkertanti kelią garams, susidarantiems patalpų viduje, t.y. apsaugo nuo kondensato kaupimosi putų sluoksnyje.