Kaip Reguliuojasi Plastikiniai Langai?

Namas daug šilumos gali prarasti per plyšius tarp varstomų langų dalių, o dažniausia to priežastis yra varčios išsireguliavimas ir pasenusios tarpinės. Plastikinių langų sandarumo ir sklandaus varstymosi pakitimai yra visai normalus procesas, kuris atsiranda dėl karščio, šalčio, vėjo, apkrovų ir dulkių kaupimosi, todėl laiku nepašalinus nesklandumų, tikėtina, kad gali atsirasti dar daugiau problemų, kurios vėliau gali pasidaryti nebepataisomos. Siekiant kiek įmanoma ilgiau eksploatuoti langus yra svarbu kasmet ar net dažniau profilaktiškai juos sutvarkyti: svarbiausi darbai yra rėmų valymas, tarpinės ir vidinių mechanizmų sutepimas bei varčios reguliavimas.

Langų reguliavimo procesas:

1. Sureguliuokite lango varčią vertikaliai:

  • Pašalinkite apdailą, kuri dengia varčios lankstą (naudokitės plokščiu atsuktuvu ir keliamuoju judesiu). Išjudinus apdailą, ji turėtų nusiimti lengvai.
  • Susiraskite reguliavimo varžtą, esantį lanksto viršuje ir į ertmę įstatykite šešiabriaunį raktą.
  • Raktą sukite reikiama kryptimi: jei norite lango varčią pakelti aukštyn – sukite raktą pagal laikrodžio rodyklę, o jei norite lango varčią nuleisti žemyn – sukite raktą prieš laikrodžio rodyklę.

Nepamirškite įsidėmėti rakto pradinės padėties bei atliktų sukimų skaičiaus, nes tai yra svarbu todėl, kad lango problema gali slypėti ne čia, tad jei sureguliuoti langą netinkamai ir nebegalėsite sugrįžti į pradinę padėtį – turėsite dar daugiau problemų. Taigi, rekomenduojama atlikti tik kelis sukimus, o dažniausiai langams reikia varčios pakėlimo, ir patikrinti kaip veikia langas. Jei rezultatas nepagerėjo, atlikite dar kelis sukimus ir vėl tikrinkite rezultatą, o jei pastebėjote, jog situacija tik blogėja – atstatykite langą į pradinę poziciją ir išbandykite kitą būdą.

2. Sureguliuokite lango varčią horizontaliai:

  • Atidarykite langą pilnai ir lanksto dalies šone rasite kiaurymę su varžtu, kuris reguliuoja horizontalią varčios padėtį.
  • Įstatykite šešiabriaunį raktą ir jį sukite reikiama kryptimi: jei norite lango varčią pastumti į dešinę – sukite raktą prieš laikrodžio rodyklę, o jei norite lango varčią pastumti į kairę – sukite raktą pagal laikrodžio rodyklę.

Įsidėmėkite, kad pusės matuojamos pagal uždaryto lango padėtį, lankstui esant varčios dešinėje pusėje. Jei langas atsidaro iš kairės pusės, t.y. varčios lankstui esant kairėje pusėje – sukti reikia į priešingą pusę: jei norite lango varčią pastumti į dešinę – sukite raktą pagal laikrodžio rodyklę, o jei norite lango varčią pastumti į kairę – sukite raktą prieš laikrodžio rodyklę. Be to, nepamirškite įsidėmėti rakto pradinės padėties bei atliktų sukimų skaičiaus.

3. Lango apkausto sureguliavimas:

  • Atidarykite remontuojamą langą ir viršuje esančiame varčios kampe, lanksto pusėje, susiraskite varčios apkausto mechanizmą, kurio viduje yra ertmė su varžtu, jos jums ir reikia.
  • Įstatykite šešiabriaunį raktą ir jį sukite reikiama kryptimi: jei norite lango varčios kampą pakelti – sukite raktą prieš laikrodžio rodyklę, o jei norite lango varčios kampą nuleisti – sukite raktą pagal laikrodžio rodyklę. 

Įsidėmėkite, kad lango varčios kampas tas, kuris yra horizontaliai priešingas kampui su apkaustu. Taip pat nepamirškite įsidėmėti rakto pradinės padėties bei atliktų sukimų skaičiaus. Nenaudokite jėgos, raktelis turi įsikišti lengvai, o tai įmanoma tik pilnai atidarius langą.

Panašūs...