Kaip Pasirinkti Plastikinius Langus?

Tikriausiai kiekvienas žmogus trokšta ilgaamžių, patogių, jaukių ir saugių namų, kuriuose būtų malonu leisti laiką. Toks svajonių būstas – tai ne vien gražios interjero detalės, o ir kokybiškos statybinės konstrukcijos, kurios taip pat prisideda prie gyvenimo namuose kokybės. Plastikiniai langai – geriausias pasirinkimas, jei norite įsigyti naujus langus nešvaistydami nepagrįstai didelių pinigų sumų. Rinkoje yra siūloma daug įvairių langų, todėl pirkėjui labai svarbu sugebėti išsirinkti. Medžiagų kokybė yra svarbu, bet dar svarbiau ir langų konstrukcijos, kurių įvairovė priklauso nuo skirtingų gamybos ir jų komplektavimo ypatumų.

Aspektai, kurie įtakoja langų pasirinkimą:

  • Atliekama funkcija: apsaugos, energijos taupymo, šviesos įleidimo į patalpą ir pan., nes renkantis langus jums gali būti siūlomi skirtingi langų modeliai, pasižymintys skirtingomis funkcijomis.
  • Energetinis efektyvumas: svarbu atkreipti dėmesį į kuo didesnį langų energetinį efektyvumą, išreiškiamą šilumos perdavimo koeficientu Uw. Šio rodiklio (Uw) nustatymo būdai yra griežtai reglamentuoti ES norminių dokumentų. Nepriklausomai nuo pastato orientacijos, aplinkos ar kitų veiksnių langų Uw reikšmė išlieka ta pati visame pasaulyje.
  • Rėmų ir varčios tvirtumas: tai kamerų skaičius, sienelių storis, plieno armuotės storis ir konfigūracija. Optimalus pasirinkimas 5 cm profiliai, nes 6 cm (7-8 kamerų) profiliai tik 0,1 pagerina viso lango Uw. 
  • Šviesos laidumas: renkantis langus patalpos apšviestumui padidinti, reikėtų atkreipti dėmesį į šviesos laidumo koeficientą. Pagrindinė langų paskirtis ir yra praleisti šviesą, kurios trūkumą neretai kompensuojame įjungdami elektros lemputę.
  • Estetinė išvaizda: siūlomi įvairaus dizaino langų profiliai, nes langų naudotojai renkasi įvairias langų rėmų formas. Pasirinkus klasikinių formų langus namai atrodys skoningai net ir keičiantis interjerui. Be to, mažiausiai teplūs ir lengviausiai prižiūrimi yra ne matiniai, o blizgūs langų profiliai. Taip pat norintiems išskirtinio dizaino suteikiamas platus langų rėmų spalvų ir raštų pasirinkimas.
  • Tarpinės: geriau juodos, nepriklijuotos ir neįpresuotos. Pilkų tarpinių garantija tik 5 metai. Įpresuotos tarpinės susilydo su plastiku. Dėl to atsiranda sandarumo problemų. Taip pat rekomenduojama vėdinant patalpas langus plačiai praverti 10-15 min., padaryti skersvėjį, o ne naudoti „savaiminio vėdinimo” ar kito tipo orlaides. Jei norite pagerinti langų garso izoliaciją, geriau rinkitės ne trijų stiklų paketą, o skirtingų storių stiklus.
  • Langų sandarumas: tai dar vienas vertinimo kriterijus, nuo kurio priklauso gyvenimo sąlygos šaltojo sezono metu. Šiuo metu yra gaminami plastikiniai langai su dvejomis arba trimis sandarinimo tarpinėmis. Plastikiniai langai su trimis sandarinimo tarpinėmis ypač rekomenduojami naudoti aukštuminiuose pastatuose ir pajūryje, kur dažnai būna stiprūs vėjai, liūtys ar audros.
  • Stiklo paketo įgilinimas į rėmą: populiarėja plastikiniai langai, turintys išskirtinę savybę – didesnį nei įprasta stiklo paketo įgilinimą į rėmus ir papildomą stiklo paketo užsandarinimą visu jo perimetru. Ši stiklinimo įrengimo inovacija leidžia išvengti kondensato susidarymo įstiklinimo pakraščiuose net ir esant labai žemai lauko temperatūrai.
Panašūs...