Kai langus tampa sunku atidaryti ar praverti, reikia kreiptis į specialistus

Tokios problemos priežasčių gali būti daug, tačiau dažniausia – išsireguliavimas, kurį sutvarkyti galima profesionaliai sureguliuojant langus. Tačiau nereikėtų atmesti ir kitų langų gedimų ar defektų, dėl kurių sunku praverti langus. Langų remonto gali prireikti įvykus kokiam nors nenumatytam atvejui (sulūžus ir pan. tam tikrai lango daliai ar konstrukcijai), tačiau normalu yra ir tai, kad ilgainiui lango stakta ir varčia natūraliai išsikreipia, deformuojasi. Tai tiesiogiai priklauso nuo lango dydžio (kuo langai didesni ir sunkesni, tuo labiau išsikreipia), lango apdailos (kuo tamsesnė lango apdaila, tuo stipriau tiesioginiai saulės spinduliai gali paveikti lango konstrukciją). Tokios deformacijos gali būti labai nežymios, tačiau neigiamai paveikti lango varstymą ir sandarumą, todėl tokius langus dažniau prireikia tvarkyti.

Problemos gali slypėti ir sugedusiuose langų mehanizmuose. Remontuodami langus naudojame tik originalius mechanizmus, atitinkančius esančių mechanizmų „GU“, „ROTO“, „MACO“, „Schuco“, „Siegenia“ standartus. Lango pakėlimo mechanizmas yra durelių viduje ir jis gali būti valdomas mechaniškai (sukant rankiniu būdu) arba naudojant elektros variklį. Nepriklausomai nuo mechanizmo būdo (rankinio ar varomo elektros varikliu), mechanizmas yra sudarytas iš sudėtingos metalinės konstukcijos ir trosų sistemos, kuri stiklą nukreipia į viršų arba į apačią. Sugedus lango mechanizmui, langas gali pakrypti ir užstrigti atidarytoje pozicijoje. Kartais mechanizmo trosai gali nutrūkti, tokiais atvejais stiklas greičiausiai nukris ir suduš. Specialistai rekomenduojama sugedusį lango mechanizmą taisyti kuo greičiau ir tokius darbu patikėti profesionaliems specialistams.

Sugedus lango mechanizmui, greičiausiai prireiks naujo originalaus mechanizmo arba, jei įmanoma, remontinio komplekto. Norint pakeisti mechanizmą, teks nuimti durų apdailą ir montavimo plokštelę, prie kurios pritvirtintas mechanizmas. Šiam darbui atlikti reikia išmanyti visą konstrukciją. Reikėtų neužmiršti, kad naują mechanizmą privalu tinkamai sureguliuoti.

Panašūs...