Kaip Valyti ir Prižiūrėti Plastikinius Langus

Plastikinių langų valymas ir priežiūra yra minimali, tačiau labai reikalinga. Be to, tinkamai prižiūrėdami plastikinius langus ne tik palaikysite švarą ir tvarką, bet ir pailginsite langų eksploatacijos trukmę, išsaugosite jų estetinę išvaizdą, sandarumą.

Plastikiniai langai tapo populiariausiu pasirinkimu vien dėl savo savybių ir geros kainos. Pavyzdžiui, mediniai langai turi būti labai kruopščiai prižiūrimi, o plastikiniai langai net ir metus gali būti eksploatuojami jų priežiūrai neskiriant ypatingo dėmesio.

Vis dėlto „Jolista“ ekspertai pataria reguliariai valyti ir prižiūrėti langus, nes dulkės ir nešvarumai kaupiasi ypač ant baltų langų rėmų. Miestuose, miesteliuose ar netoli vandens telkinių esančius objektus rekomenduojama gerai valyti kas tris mėnesius, o kaimo vietovėse, kuriose nėra tiek daug taršos, pakanka langus valyti du kartus per metus. Tačiau vien valymo nepakanka. Langus reikia periodiškai sureguliuoti, o pastebėjus defektų – nedelsiant kreiptis į specialistus, galinčius tuos defektus pašalinti.

Žemiau, pasinaudodami per ilgus veiklos metus „Jolista“ specialistų sukaupta patirtimi, pristatome geriausius būdus, kaip išvalyti ir prižiūrėti plastikinius langus bei duris. Taip pat čia rasite atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie plastikinių langų priežiūrą.

Kaip Valyti Ir Prižiūrėti Plastikinius Langus (Iš Vidaus)?

Pradėkite nuo vyrių ir vidinės rėmų pusės valymo. Atverkite langą kuo plačiau, kol jausis pasipriešinimas. Dulkių sankaupas vyriuose, rėmo kampuose valykite naudodami minkštą šepetėlį. Taip pat plastikinius langus valykite naudodami minkštą šluostę su šilto vandens ir muilo mišiniu. O vyrius rekomenduojama sutepti keliais lašais universalios alyvos.

Kaip Valyti Ir Prižiūrėti Plastikinius Langus (Iš Išorės)?

Norėdami išvengti langų rėmų spalvos pokyčių ar ilgainiui nuo pernelyg intensyvaus valymo (šalinant įsisenėjusias dėmes) galinčios atsirasti žalos, reguliariai valykite langų rėmus šluoste su šiltu muiluotu vandeniu. Paruoškite šilto vandens ir muilo mišinį su šlakeliu plovimo skysčio arba specialiu skystu langų valikliu butelyje (ne purškiamo tipo). Minkštu šepečiu arba minkštu skudurėliu nuvalykite dulkes ir nešvarumus. NENAUDOKITE šveitimo kempinių ar kitų priemonių su grubiu šveičiamuoju paviršiumi.

Krištolo skaidrumo ir žvilgesio langų paslaptis – naudojamas kokybiškas valytuvas su minkštais šereliais. Langus valykite su šluoste ar sepcialiu valytuvu braukdami iš viršaus į apačią, tada audiniu nuvalykite vandens perteklių nuo valytuvo, šį veiksmą kartokite.

Norėdami išgauti tikrą langų blizgesį, naudokite specialų langų valymo purškiklį, minkštą skudurėlį ir galiausiai nuvalykite langus laikraščiu. Bet toks metodas netinka langų rėmams!

Langams valyti galite naudoti ir actą – tai stebuklingas ingredientas. Sumaišykite ½ puodelio acto su 2 puodeliais vandens ir keliais lašais ploviklio. Minkštu skudurėliu nuvalykite langus, tada  – laikraščiu sukamaisiais judesiais, kad langas būtų nuvalytas iki blizgesio.

Ko Nenaudoti Valant Plastikinius Langų Rėmus?

  • NENAUDOKITE stiklo valiklio rėmams valyti
  • NENAUDOKITE baliklio, priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio
  • NENAUDOKITE kreminių valiklių, šveitimo miltelių ar kitų abrazyvinių valiklių
  • NENAUDOKITE šarminių valymo priemonių
  • NENAUDOKITE šveitimo kempinėlių

Ir atminkite, kad įvairūs skiedikliai tirpdo plastiką.

Ar Plastikinių Langų Priežiūrai Pakanka Tik Tinkamo Valymo?

Ne. Tinkamas ir reguliarus plastikinių langų valymas neužtikrina sklandaus langų funkcionavimo. Būna, jog ilgainiui naudojami plastikiniai langai išsiderina ir tuomet prireikia specialistų, galinčių profesionaliai sureguliuoti langus.

Dažniausiai langai gali išsireguliuoti dėl kelių priežasčių, t. y. nuolatinio langų varstymo, netinkamos priežiūros, oro sąlygų ir temperatūrų pokyčių, dulkių kaupimosi. Kai langai išsireguliuoja, juos tampa sunku varstyti, jie praranda funkcionalumą, tampa nesandarūs.

Plastikinių langų reguliavimas rekomenduojamas nedelsiant, kai yra pastebima problema. Delsiant ir ilgai nesikreipiant į specialistus gali atsirasti rimtesnių problemų, kuomet vien atlikti langų reguliavimo nebeužteks.

Kaip Valyti Ir Prižiūrėti Plastikines Palanges?

Paruoškite šilto vandens ir muilo mišinį su šlakeliu plovimo skysčio arba specialiu skystu langų valikliu butelyje (ne purškiamo tipo).

Palangėms nuplauti naudokite šluostę arba paviršiaus nebraižančią kempinę. Kartais gali tekti padengti palangę paruoštu mišiniu ir palikti penkioms minutėms, tuomet gerai ištrinti, kad pašalintumėte įsisenėjusius nešvarumus.

NIEKADA nenaudokite šveitimo kempinėlių ar kreminių valiklių, nes tai subraižys paviršių ir visam laikui jį sugadins.

Kaip Valyti ir Prižiūrėti Plastikines Duris?

Norėdami išvalyti plastikines duris, naudokite tas pačias priemones kaip ir valydami plastikinius langus.

  • Galite dulkių siurbliu nupūsti nešvarumus, esančius rėmo ir vyrių viduje
  • Minkštu skudurėliu pašalinkite nešvarumus
  • Naudokite šiltą muiluotą vandenį
  • Nuplaukite švariu vandeniu

Kaip Pašalinti Pelėsį Iš Plastikinių Langų Rėmų?

Norėdami pašalinti pelėsį iš plastikinių langų rėmų, pirmiausia naudokite karšto vandens ir muilo mišinį bei minkštą skudurėlį. Jei tai nepadeda, išbandykite actą. Sumaišykite 1 puodelį acto su 4 puodeliais karšto vandens. Purkštuku užpurškite mišinio ant paviršiaus. Palaikykite 10 minučių. Nuvalykite švaria, sausa šluoste.

NENAUDOKITE balinimo priemonių ar valiklių, kurių sudėtyje yra alkoholio, nes tai gali stipriai paveikti baltą plastikinių durų spalvą.

Kaip Sugrąžinti Baltą Plastikinių Langų Spalvą?

Balti plastikinių langų rėmai ilgainiui gelsta. Deja, nėra daug būdų, galinčių atkurti pirminį baltumą, ypač, jei tai susiję su kokybės problema.

Kaip minėta, jei lango rėmas buvo sugadintas abrazyvinėmis priemonėmis, šveitimo kempinėlėmis ar kreminiais valikliais, tada ant plastikinio rėmo bus matoma daugybė smulkių įbrėžimų dėl kurių rėmas atrodys itin nudėvėtas ir praradęs savo spalvą. Jei taip nutiko, nieko negalite padaryti, kad rėmas vėl taptų baltas.

Jei rėmų spalvą pakeičia purvas ir nešvarumai, išbandykite dar vieną stebuklingą gudrybę su actu. Sumaišykite 1 puodelį acto su 4 puodeliais karšto vandens. Purkštuku nupurkškite plastikinius langų rėmus. Palikite tai 10 minučių, o tada nuvalykite švaria, sausa šluoste.

NENAUDOKITE baliklių ar priemonių, kurių sudėtyje yra alkoholio, nes tai sugadins plastiko paviršių.

NENAUDOKITE šveitimo priemonių ar bet kokių grubių daiktų, nes tai gali visam laikui subraižyti ir sugadinti plastiko paviršių.

NEUŽMIRŠKITE, kad daugelyje ploviklių yra dažančių ingredientų, o kadangi plastikas yra akytas, jis gali reaguoti į ploviklį ir langų rėmai nusidažys nepageidaujama spalva. Be to, rėmų negalima pakartotinai balinti.

Ar Galima Plastikinius langus Valyti Balinimo Priemonėmis?

Viena iš pagrindinių senesnių plastikinių langų problemų – ilgainiui gelstantis paviršius. Kaip ir natūralu galvoti, kad šlakelis baliklio sugrąžins baltą rėmų spalvą, tačiau NEGALIMA to daryti! Nenaudokite baliklio, kad išvalytumėte plastikinius langų rėmus ar palanges. Tai sugadins plastikinį paviršių ir gali jį visam laikui pakeisti. Jei paliksite baliklį ant plastikinio rėmo, rėmas gali tapti rudas. Bet kokio tipo chemikalai gali reaguoti su plastike esančiomis cheminėmis medžiagomis ir neigiamai paveikti paviršių, dėl kurio jis atrodys baisiai – ir jūs negalėsite ištaisyti šios žalos jokiomis priemonėmis.

Ar Galima Valyti Plastikinius Rėmus Spiritu?

Nenaudokite spiritinių priemonių valyti plastikinių langų rėmams. Tai visam laikui sugadins rėmo paviršių.

Ką Naudoti Valant Plastikinius Langus?

Šiltas vandens ir muilo mišinys – geriausias pasirinkimas.  Jei ieškote valiklio, kuris galėtų pašalinti įvairius nešvarumus, galite išbandyti vieną iš daugybės rinkoje esančių specialių plastikiniams langams ir jų rėmams skirtų valiklių. „Jolista“ nerekomenduojame jokių konkrečių produktų, bet rekomenduoja visada patikrinti, ar produktas suderinamas su plastiku. Pirmiausia, produktą visada ištestuokite mažai matomoje plastiko vietoje.

Ar Plastikiniai Langai Iš Tikrųjų Yra Lengvai Prižiūrimi Ir Juos Verta Rinktis?

Šiuolaikiniai plastikiniai langų rėmai stipriai keičia namų vertę ir išvaizdą. Norėdami sužinoti plačiau apie plastikinius langus ir galimybes juos įsigyti – susisiekite su „Jolista“ ir jums bus pristatyta plastikinių langų kokybė bei dizainas, duota patarimų, kaip juos prižiūrėti, kad jie džiugintų ilgus metus.

Panašūs...